მთავარიUncategorizedთბილისის საშობაო ბაზრობაში მონაწილეობის რეგისტრაცია 30 ნოემბრამდე გაგრძელდება
თბილისის საშობაო ბაზრობაში მონაწილეობის რეგისტრაცია 30 ნოემბრამდე გაგრძელდება
თბილისის საშობაო ბაზრობაში მონაწილეობის მსურველთათვის რეგისტრაციის ვადა  30 ნოემბერს დასრულდება, ინფორმაციას თბილისის მერია ავრცელებს. საახალწლო სოფლის ფარგლებში გამართულ ტრადიციულ ბაზარზე მონაწილეობის მისაღებად დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა აქვთ, დარეგისტრირდნენ ან განაცხადი შეავსონ მერიის ოფიციალურ პლატფორმაზე.
თბილისი ახალ წელს ტრადიციული საშობაო ბაზრის მასპინძლობას გააგრძელებს. ბაზარი 13 დეკემბერს გაიხსნება და 7 იანვრამდე გაგრძელდება. მოეწყობა მრავალფეროვანი საცალო გაყიდვები, ხელნაკეთი ნივთები გამოფენები, საახალწლო დეკორაციები და ღონისძიებები.
თბილისის მერიის განცხადებით, ბაზარი მეწარმეებსა და ხელოვანებს საშუალებას აძლევს, წარადგინონ თავიანთი ნამუშევრები სპეციალური საახალწლო შეთავაზებებით. რეგისტრაციის პროცედურები გაგრძელდება 30 ნოემბრამდე, რის შემდეგაც იწყება ბაზრის ორგანიზება და მონაწილეების განაწილება.
საშობაო ბაზრის ადგილი და სპეციფიკა წელსაც თბილისის ცენტრში, ყველაზე აქტიურ ლოკაციაზე განლაგდება, სადაც ათასობით ვიზიტორი იქნება საახალწლო შოპინგისა და დასვენებისთვის.
მონაწილეობის მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ თბილისის მერიის ელექტრონული პლატფორმის საშუალებით. რეგისტრაცია შესაძლებელია მხოლოდ იმ პირებისთვის, რომლებიც ამოქმედებული რეგულაციებით აკმაყოფილებენ ყველა მოთხოვნას და დაინტერესებული არიან შობა-ახალი წლის ბაზარით, რომელშიც თითოეული მონაწილე მიიღებს ადგილს სპეციალურად მოწყობილ სივრცეში.