მთავარისიახლეებითიბისის ESG აკადემია, თბილისში, ბიზნესების წარმომადგენლებისთვის, ტრენინგს - "ბიზნესის გზა მდგრადობისკენ -...
თიბისის ESG აკადემია, თბილისში, ბიზნესების წარმომადგენლებისთვის, ტრენინგს – “ბიზნესის გზა მდგრადობისკენ – შექმენი მწვანე მომავალი” ჩაატარებს
4 დეკემბერს თბილისში, თიბისის ESG აკადემია ბიზნესის წარმომადგენლებს ტრენინგს „ბიზნესის გზა მდგრადობისკენ – შექმენი მწვანე მომავალი“ სთავაზობს, რომელიც მიზნად ისახავს გარემოსდაცვითი ცნობიერების ამაღლებას და მდგრადი ბიზნესმოდელების განხილვას. ტრენინგი სპეციალურად შექმნილია ბიზნესებისთვის, რათა მათ მიიღონ კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებული რისკების შესახებ ინფორმაცია და გაიუმჯობესონ მდგრადობის სტრატეგიები.
კურსის ფარგლებში მონაწილეები მიიღებენ ცოდნას მდგრადი ბიზნესმოდელების, მწვანე დაფინანსების, ცირკულარული ეკონომიკისა და კლიმატის ცვლილების გავლენის შესახებ. ასევე, განიხილავებ იქნება კონკრეტული ეკონომიკური სექტორები და იმ გამოწვევების შესახებ, რომლებიც დაკავშირებულია კლიმატის ცვლილებასთან.
ტრენინგი არა მხოლოდ თეორიულად, არამედ პრაქტიკული სავარჯიშოებითა და თანამედროვე სწავლებით იქნება, რაც მონაწილეებს დაეხმარება ცოდნის პრაქტიკაში დანერგვაში. ESG აკადემიის კურსი სრულად დაფინანსდება და ქართულ ენაზე იქნება წარმოდგენილი.
პროგრამა დაფუძნებულია თიბისის და „დეველორის“ თანამშრომლობაზე და მხარდაჭერილია EFSE Development Facility (DF) და GGF Technical Assistance Facility (TAF) ფონდის მიერ.