მთავარისიახლეებიBentley-მ ევროპაში ქსელი გააფართოვა და თბილისში წარმომადგენლობა გახსნა
Bentley-მ ევროპაში ქსელი გააფართოვა და თბილისში წარმომადგენლობა გახსნა
Bentley Motors-მა თავისი ევროპული ქსელი კიდევ უფრო გააფართოვა და თბილისის ცენტრში ახალი წარმომადგენლობა გახსნა. ახალი შოურუმი, რომელიც აღმაშენებლის ხეივანში, 129 ნომერში მდებარეობს, 330 კვ.მ-ზე განთავსებული იქნება და მომხმარებელს Bentley-ს ექსკლუზიური მოდელების ფართო არჩევანს შესთავაზებს. მას ოპერირებას „თეგეტა ჰოლდინგის“ ექსკლუზიური დისტრიბუტორი გაუწევს. Bentley Tbilisi, რომელიც 730 კვ.მ-ს მოიცავს, არ მხოლოდ შოურუმს, არამედ გაყიდვების შემდგომ მომსახურების ცენტრსაც აერთიანებს. აღნიშნული გადაწყვეტილება Bentley Motors-ის 2024 წლის პირველ ნახევარში მიღწეული წარმატების შედეგია, როდესაც კომპანიამ 261 მილიონი ევრო შემოსავალი მიიღო, და მსოფლიო მასშტაბით 5,476 ერთეული ავტომობილი გაიყიდა. მათ შორის 1,054 მანქანა ევროპაში იყო რეალიზებული.
თბილისში წარმომადგენლობის გახსნას ემთხვევა ისეთი მოდელების, როგორც მეოთხე თაობის Continental GT და Flying Spur Speed, წარდგენა, აგრეთვე აღსანიშნავია Mulliner-ის პერსონალიზაციის მომსახურების ზრდა. კომპანიის რეგიონის დირექტორი, რიჩარდ ლეოპოლდი, აღნიშნავს, რომ საქართველოში ბაზრის გაფართოებას დიდი პოტენციალი აქვს, და მომავალში მჭიდრო თანამშრომლობას ელოდებიან ადგილობრივ გუნდთან.
Bentley Tbilisi ოფიციალურად 2025 წლის პირველ კვარტალში გაიხსნება, ხოლო ოპერაციული გუნდი უკვე მზადაა მომხმარებელთა შეკითხვებისთვის.
Bentley Motors არის ბრიტანული პრემიუმ ავტომობილების ბრენდი, რომლის დიზაინი და ინჟინერია ყოველდღიური ჰარმონიისა და დახვეწილი ოსტატობის ნიმუშია. კომპანიის მთავარ ოფისში, ქალაქ კრუში, დაახლოებით 4000 ადამიანი მუშაობს.
READ  გაზსადენზე მომხდარი ავარიის შედეგად, თბილისში გაზის მოწოდება 5000 აბონენტს დროებით შეუწყდა
ყველაზე ტრენდულ შოკოლადში ჯანმრთელობისთვის საშიში შემადგენლობები აღმოაჩინეს – რა ნივთიერებებს მიაკვლიეს „დუბაის შოკოლადში“