მთავარისიახლეებითბილისში საახალწლო განათებების მონტაჟი იწყება
თბილისში საახალწლო განათებების მონტაჟი იწყება
თბილისში საახალწლო განათებების მონტაჟი აქტიურად მიმდინარეობს. დედაქალაქის მერიამ დაადასტურა, რომ ამ წლის საახალწლო ილუმინაცია 90-ზე მეტ ქუჩასა და 30-ზე მეტ სკვერს მოეწყობა. სამუშაოებს ადგილობრივი კომპანია „თბილსერვის ჯგუფი“ ახორციელებს, რომელიც განათებების მონტაჟის პროცესს მთელ ქალაქში უწევს კოორდინაციას.
სხვადასხვა ლოკაციაზე მონტაჟდება სადეკორაციო განათებები, რომლებიც სრულად გაანათებს ქალაქის მთავარ ქუჩებსა და სარეკრეაციო სივრცეებს. ცალკე აღსანიშნავია, რომ განათებები, მათ შორის, ბაგირები, მონტაჟდება ჭავჭავაძის გამზირზე, სადაც სამუშაო პროცესს „თბილსერვის ჯგუფის“ დირექტორი გიორგი პაპავა ადგილზე გაეცნო მიმდინარე სამუშაოებს.
„თბილისის მასშტაბით აქტიურად მიმდინარეობს საახალწლო განათებების მოწყობა. გამომდინარე იქიდან, რომ ქალაქში მოცულობითი სამუშაოებია შესასრულებელი, განათებების მონტაჟი ნოემბრის დასაწყისში დავიწყეთ და დეკემბრის დასაწყისში დასრულდება,“ – განაცხადა გიორგი პაპავამ. მისი თქმით, სამუშაოები მიზნად ისახავს დედაქალაქის ვიზუალური მორთვის გაფართოებას და საახალწლო განწყობის შექმნას როგორც ადგილობრივების, ისე ტურისტებისთვის.
შეიქმნება მრავალფეროვანი განათებების კომპლექსი, რომელიც მოიცავს როგორც ძველი ტიპის ქუჩის განათებებს, ისე თანამედროვე LED განათებებს. ისინი აღჭურვილი იქნება ენერგოეფექტური ტექნოლოგიებით, რათა მინიმუმამდე იყოს დაყვანილი ელექტროენერგიის ხარჯი.
თბილისის მერია აღიარებს, რომ საახალწლო განათებების მონტაჟი არა მხოლოდ ქალაქის ვიზუალურ მიმზიდველობას ზრდის, არამედ მნიშვნელოვანი როლი შეაქვს მოქალაქეებისთვის საახალწლო განწყობის შექმნაში. განათებები კი, თავის მხრივ, ემსახურება დედაქალაქის განათებას და უსაფრთხოების უზრუნველყოფას ღამით.