მთავარისიახლეებითბილისში საახალწლო ღონისძიებები 13 დეკემბრიდან 7 იანვრის ჩათვლით გაიმართება
თბილისში საახალწლო ღონისძიებები 13 დეკემბრიდან 7 იანვრის ჩათვლით გაიმართება
თბილისში საახალწლო ღონისძიებები 13 დეკემბერს დაიწყება და 7 იანვრამდე გაგრძელდება, აღნიშნული დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის სხდომაზე  განაცხადა. ღონისძიებები, რომლებიც წელს კიდევ უფრო მასშტაბური იქნება, 26 დღის განმავლობაში რამდენიმე ადგილას გაიმართება და მოქალაქეებსა და სტუმრებს მრავალ საინტერესო აქტივობას შესთავაზებს.
„საახალწლო ღონისძიებები 13 დეკემბრიდან 7 იანვრის ჩათვლით არის დაგეგმილი.  გასულ წლებთან შედარებით, საახალწლო ღონისძიებები წელს კიდევ უფრო ფართომასშტაბიანი იქნება, რადგან ორბელიანის მოედანსა და დედაენის ბაღს დაემატება იუსტიციის სახლის ავტოსადგომზე განთავსებული საციგურაო მოედანი, რომელიც წინა წელთან შედარებით ოთხჯერ უფრო დიდი იქნება. 26 დღის განმავლობაში მრავალფეროვანი გასართობი, სანახაობრივი ღონისძიებების გამართვას ვგეგმავთ. დედაქალაქის მოსახლეობისა და სტუმრებისთვის მოწყობილი საახალწლო სივრცეები საინტერესო წარმოდგენა-პერფორმანსებით, კულტურული, სპორტული, საგანმანათლებლო, საბავშვო, სხვადასხვა თემატური აქტივობით და განსხვავებული ჟანრის კონცერტებით დაიტვირთება“, – განაცხადა კალაძემ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის სხდომაზე.
თბილისის მერია ასევე აქტიურად მოუწოდებს ბიზნესსექტორს საახალწლო მორთვის პროცესში ჩართულობისკენ. „საშობაო სოფლის“ მოწყობა, სკვერებისა და ქუჩების მორთვა ბიზნესის მონაწილეობით უკვე ტრადიციად იქცა და კახა კალაძე დარწმუნებულია, რომ წელსაც ბიზნესმთავრობები აქტიურად ჩაერთვებიან ქალაქის მორთვის პროცესში.
„დარწმუნებული ვარ, წელსაც ბიზნესსექტორისგან დიდი დაინტერესება იქნება და ერთად გავალამაზებთ ჩვენს დედაქალაქს. მინდა, ამჯერადაც მოვუწოდო მათ აქტიურობისკენ. მზად ვართ, გამოვუყოთ შესაბამისი სივრცეები, მათ კი შეუძლიათ, ერთგვარი პიარკამპანია ჩაატარონ. ჩვენ ამაში ხელს შევუწყობთ“, – განაცხადა თბილისის მერმა.
საახალწლო ღონისძიებები, გარდა იმისა, რომ თბილისის ვიზუალურ შთაბეჭდილებას გააძლიერებს, ასევე შექმნის იდეალურ ატმოსფეროს ადგილობრივი და საერთაშორისო ტურისტებისთვის.