მთავარისიახლეებითბილისში „მაკდონალდს საქართველოს“ ორი ახალი რესტორანი გაიხსნა
თბილისში „მაკდონალდს საქართველოს“ ორი ახალი რესტორანი გაიხსნა
თბილისში „მაკდონალდს საქართველოს“ ორი ახალი რესტორანი გაიხსნა, რაც ქალაქში ჯამში 18 და საქართველოს მასშტაბით 25 რესტორანს ქმნის. ახალი პროექტებისთვის კომპანიამ 23 მილიონი ლარის ინვესტიცია განახორციელა, რაც 110-მდე ახალი დასაქმების შესაძლებლობას უკავშირდება.
„მაკდონალდსის“ რესტორანი გოთუას ქუჩის N7-ში ახალ ეკო სტანდარტებზეა აგებული და მომხმარებლებს 24-საათიან მომსახურებას, შშმ პირებზე მორგებულ ინფრასტრუქტურას და სხვა კომფორტულ სერვისებს სთავაზობს. რესტორანი 2300 კვ.მ ფართობს მოიცავს, რაც მოიცავს ღია და შიდა ზონებს, ტერასას, სარეკრეაციო ზონას, პარკინგსა და დაბადების დღის ცენტრს.
ამავდროულად, ვაჟა-ფშაველას გამზირზე N71-ში გაიხსნა კიდევ ერთი რესტორანი, რომელიც ეკოლოგიური და სოციალური პასუხისმგებლობის მაღალი სტანდარტებით არის მოწყობილი. ორივე რესტორანში არის მაკკაფე და ხელმისაწვდომია მაკსაუზმე.
მაკდონალდს საქართველოს“ მთავარი ფინანსური მხარდამჭერი თიბისია, რომელიც 2017 წლიდან აქტიურად თანამშრომლობს კომპანიასთან. გიორგი თხელიძის, თიბისის გენერალური დირექტორის მოადგილეს განცხადებით, თანამშრომლობა ხელს უწყობს დასაქმებას, ხარისხისა და სერვისის საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვას, ასევე ქართული პროდუქციის წარმოებას და ექსპორტს.
„მაკდონალდს საქართველო“ ქვეყანაში ერთ-ერთი წამყვანი სწრაფი კვების ქსელია. იგი 1999 წელს დაარსდა და სწრაფად მოიპოვა პოპულარობა მომხმარებელთა შორის. კომპანია აკმაყოფილებს საერთაშორისო სტანდარტებს და მუდმივად მუშაობს პროდუქციის ხარისხის გაუმჯობესებაზე.
READ  ბანიანი სახლი - ქართული არქიტექტურის უნიკალური ნიმუში
მიხეილ სარჯველაძე საერთაშორისო კონფერენციაში – „მშვიდობისა და ნდობის წელი: საერთაშორისო ქმედებების განვითარება ბავშვებისთვის“, მონაწილეობს